DOLAR 33,0556 0.12%
EURO 36,0235 -0.02%
ALTIN 2.580,760,44
BITCOIN 21117011,66%
Manisa
32°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  Belediye Şoför Maaşı 2024: Güncel! Şoför Alımı Var Mı?

  Belediye Şoför Maaşı 2024: Güncel! Şoför Alımı Var Mı?

  ABONE OL
  29 Şubat 2024 16:51
  Belediye Şoför Maaşı 2024: Güncel! Şoför Alımı Var Mı?
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Şoförlük günümüzde iyi kazanç sağlayan meslekler arasında bulunuyor. Özellikle belediyede şoför olarak çalışmak, daha yüksek maaş almanızın bir yolu olabilir. Peki, belediye şoför maaşı 2024’teki zamlardan sonra ne kadar oldu? Belediyelere göre detaylı olarak aktardık…

  Belediye şoför maaşları 2024 yılında deneyim süresine bağlı olarak belirlenmektedir. Ayrıca belediyeler arasında da ciddi maaş farklılıklarının olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu nedenle birçok kişi belediye şoför alımı ilanlarını takip ederek bu mesleğe adım atmak istiyor. Güncel maaş bilgilerini inceledik. İşte detaylar…

  Belediye Şoför Maaşları Ne Kadar Oldu?

  Belediye şoförü maaşı 2024 yılında ilgili belediyelerin belirlediği zam oranlarına göre yükseltildi. Yeni maaşlar, deneyimli bir personel için gerçekten de iyi bir seviyeye yükseldi. İzmir ESHOT, İstanbul İETT gibi farklı şirketlerle otobüs şoförü maaşlarını inceleyeceğiz.

  Belediye şoför maaşı, öncelikle çalışılan pozisyonla alakalı olarak belirlenir. Servis, makam ve otobüs şoförü gibi farklı alternatifleriniz bulunmaktadır. Ek olarak belediye otobüs şoförü maaşı, en iyi kazancı sağlayan seçenekler arasında yerini almaktadır. Zam oranlarına göre yeni maaşları inceliyoruz…

  Belediye Şoför Maaşı 2024: Otobüs Şoförü…

  Belediye Şoför Maaşları
  Belediye Şoför Maaşları

  Belediye şoförü maaşları, deneyim süresi başta olmak üzere birçok faktöre göre belirlenmektedir. Özellikle ESHOT ve İETT gibi belediyelere ait alt şirketler konumunda olan yerlerde maaşlar ciddi anlamda yükseldi. Bu nedenle belediye şoför maaşları için detaylı olarak bir inceleme yapacağız.

  Belediye şoför maaşı 2024’te gelen zamlar sonrasında güncel haliyle şu şekildedir:

  BelediyeMaaş
  Belediye Makam Şoförü Maaşları30.000 TL – 35.000 TL
  Belediye Servis Şoförü Maaşı20.000 TL – 27.500 TL
  İETT Otobüs Şoförü Maaşları30.000 TL – 37.500 TL
  İzmir ESHOT Şoför Maaşı27.500 TL – 35.000 TL
  Belediye Otobüs Şoför Maaşı (Ortalama)25.000 TL – 37.500 TL
  Belediye Şoför Maaşı20.000 TL – 37.500 TL
  Belediye şoförü maaşları ne kadar?

  NOT: Belediye şoför maaşları, ortalama verilerle birlikte sadece net maaşı ifade etmek üzere paylaşılmıştır. Ancak maaşlar, personelin eğitiminden deneyim sürelerine kadar birçok faktöre göre belediyeler arasında değişiklik gösterebilecektir.

  Belediye otobüs şoförü maaşları için en önemli iki alternatif şirket olan İETT ve ESHOT verilerini inceleyelim…

  İlginizi çekebilir: Devlet Hastanesi Ambulans Şoförü Maaşları

  1- İstanbul İETT Şoför Maaşları

  Belediye Otobüs Şoför Maaşları
  Belediye Otobüs Şoför Maaşları

  Otobüs şoförü olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde çalışmak istiyorsanız, başvurmanız gereken yer İETT olacaktır. İETT belediye şoför maaşı, Türkiye genelindeki en yüksek maaşları ifade etmektedir. Gerçekten de İETT bünyesindeki otobüs şoförleri aylık çok ciddi rakamlar kazanıyorlar.

  İstanbul İETT şoför maaşları güncel olarak şu şekildedir:

  • İETT bünyesinde otobüs şoförü olarak çalışan bir kişi ortalama olarak 30.000 TL ile 37.500 TL arasında maaş almaktadır.

  2- İzmir ESHOT Şoför Maaşı 2024

  Belediyede şoför olarak çalışmak için en önemli alternatif şirketlerden birisi de İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ESHOT’tur. İzmir’de toplu taşıma hizmetlerinin verildiği bu şirkette personel maaşları oldukça cazip fırsatlar sağlıyor. Ayrıca belediye şoför maaşı açısından buradaki maaşların da yüksek olduğunu belirtebiliriz.

  İzmir ESHOT otobüs şoförü maaşları yeni yıl ile birlikte şu şekildedir:

  • ESHOT bünyesinde otobüs şoförü olarak çalışan kişiler yaklaşık olarak 27.500 TL 35.000 TL arasında maaş almaktadır.
  • Maaşlar, kişilerin mesleki becerileri ve deneyim sürelerine göre değişiklik gösterebilecektir.

  Daha detaylı bilgi için: Belediye Otobüs Şoförü Maaşı

  Belediye Şoför Alımı Hakkında

  Belediye Şoför Alımı İş İlanları
  Belediye Şoför Alımı İş İlanları

  Belediye şoför maaşı 2024 bilgilerine dair en güncel verileri paylaştık. Ankara, İstanbul, Bursa ve İzmir gibi büyükşehirlerde otobüs şoförleri başta olmak üzere tüm personeller çok iyi maaşlar almaktadır. Bu noktada belediye şoför alımı var mı şeklinde çoğu kez sorular soruluyor.

  Belediyeler her yıl belirli dönemlerde ve ihtiyaçlar doğrultusunda şoför iş ilanları açmaktadır. Belediye şoförü ilanlarına şahsi olarak başvuru yapmak için İŞKUR vb. araçları kullanabilirsiniz. Ek olarak belediyelerin insan kaynakları birimleri de konuyla ilgili sizlere yardımcı olacaktır. Bu noktada detaylı olarak araştırma yapmanız önemlidir. Çalışma şartları, maaş, yan haklar gibi tüm konuları incelemelisiniz.

  İlginizi çekebilir: Belediye Çöpçüsü Maaşları

  Belediye Şoförü İş İlanları

  Belediye şoför maaşı için iş ilanlarını bulabileceğiniz birçok adres bulunur. Ancak bunlardan en önemlisi İŞKUR Kurum Dışı İşçi Alımı sayfasıdır. Burada, Türkiye’deki tüm belediyelerin personel alımı için çeşitli ilanlar paylaştığını göreceksiniz. Bu ilanların birçoğunda otobüs şoförlüğü başta olmak üzere birçok şoför iş ilanı için seçenekler mevcuttur.

  Ek olarak hangi belediyede çalışmak istiyorsanız ilgili belediyenin kendi web sitesindeki duyurulara da göz atabilirsiniz. Burada da iş ilanlarını rahatlıkla bulabilir, inceleyebilir ve başvuru yapabilirsiniz.

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.