DOLAR 33,0327 0.08%
EURO 35,9806 -0.09%
ALTIN 2.578,720,37
BITCOIN 21276702,47%
Manisa
32°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  Ambulans Şoförü Maaşı 2024: (YENİ) Devlette ve Özelde

  Ambulans Şoförü Maaşı 2024: (YENİ) Devlette ve Özelde

  ABONE OL
  29 Ocak 2024 15:19
  Ambulans Şoförü Maaşı 2024: (YENİ) Devlette ve Özelde
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Ambulans şoförlüğü, Türkiye’de en yüksek kazanç sağlayan meslekler arasında gösteriliyor. Devlette ve özelde bu mesleğin icra edilebilmesi ise personeller açısından büyük bir avantaj yaratmaktadır. Peki, son zamlardan sonra ambulans şoförü maaşı 2024 yılında ne kadar oldu? Devlet ve özel hastaneler için ortalama bilgileri açıkladık!

  Ambulans şoförü maaşları, bu görevi yerine getiren personelin kişisel bilgi ve tecrübesine ek olarak mesleki deneyim süresi, kamu ya da özel sektör gibi farklı kıstaslara göre belirlenir. Maaşlara gelen zamlar sonrasında ise ambulans şoförlüğü maaşları merak ediliyor. İşte konuyla ilgili tüm sorular ve yanıtları…

  Ambulans Şoförü Maaşlarına Ne Kadar Zam Geldi?

  2024 yılıyla birlikte kamu ve özel sektör çalışanlarının maaşlarına zam geldi! Ambulans şoförleri de onlardan birisi olduğundan dolayı çalışılan sektöre göre belirli oranlarda ambulans şoförü maaşının da arttırıldığını söyleyebiliriz. Peki, devlette ve özelde ambulans şoförü maaşlarına ne kadar zam geldi? İşte yanıtı…

  Özel sektörde ambulans şoförü olarak çalışan kişiler, özel hastanelerin maaş politikasına göre zam almıştır. Asgari ücrete gelen %49’luk zam her ne kadar örnek olarak verilse de, bu görevi yapan kişiler asgari ücretten yüksek maaş aldıklarından dolayı farklı zam oranları geçerli olabilmektedir.

  Kamu sektöründe çalışan ambulans şoförlerinin maaşına ise ortalama olarak %49,25’lik zam geldi! Buna göre en düşük memur maaşı 32.500 TL – 33.000 TL aralığına yükselmiştir. Ambulans şoförlüğü maaşları da bu doğrultuda yükseldi! İşte konuyla ilgili tüm ayrıntılar…

  Ambulans Şoförü Maaşı 2024: Özel ve Kamu Hastaneleri

  Ambulans Şoförü Maaşları
  Ambulans Şoförü Maaşları

  Ambulans şoförleri, ilgili eğitim ve sertifika şartlarını yerine getirdiklerinde özel hastanelerde direkt olarak işe başlayabiliyorlar. Ancak kamu hastanelerinde çalışabilmek için KPSS’den yeterli puanı almak gerekir. Ambulans şoförlüğü maaşları kamu için daha yüksek ve istikrarlıdır.

  Ambulans şoförü maaşı 2024 yılı itibariyle sektörel olarak aşağıdaki gibidir:

  KadroMaaş
  Yeni Başlayan Ambulans Şoförü Maaşları25.000 TL – 33.500 TL
  Devlette Ambulans Şoförü Maaşı33.500 TL – 36.000 TL
  Özelde Ambulans Şoförlüğü Maaşı25.000 TL – 35.000 TL
  Ambulans şoförleri ne kadar maaş alır?

  NOT: Yukarıdaki maaş bilgileri, döner sermaye, nöbet ücretleri, ek tazminatlar ve maaşları etkileyen diğer faktörler dikkate alınmadan tahmini olarak paylaşılmıştır. Bu faktörlere göre ambulans şoförlerinin maaşı artabilecektir.

  Ambulans şoförü maaşları 2024 yılı itibariyle bu şekildedir. Maaşlar, görüldüğü üzere devlet hastanelerinde daha yüksektir. Ek olarak özel hastanelerde, kariyer gelişiminizi hızlandırarak maaşlarınızı daha da artırabilmeniz mümkündür. Şimdi detayları inceleyelim…

  1- Devlette Ambulans Şoförlüğü Maaşları 2024

  Devlet hastanesi ambulans şoförü maaşı, genellikle kıdem ve dereceye göre belirlenir. Buna bağlı olarak eğitim seviyesinin de direkt etkili olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin lisans mezunları, önlisans ve lise mezunlarına göre çok daha yüksek kademe ve dereceden başlar. Bununla birlikte ambulans maaşları da yükselecektir.

  Devlette ambulans şoförlüğü maaşları 2024 yılında şu şekildedir:

  • Devlet hastanelerinde çalışan kadrolu ambulans şoförü maaşı ortalama olarak 33.500 TL – 36.000 TL arasında değişmektedir.

  2- Özel Hastanede Ambulans Şoförü Maaşı 2024

  Ambulans Şoförlüğü Maaşları
  Ambulans Şoförlüğü Maaşları

  Özel ambulans şoförü maaşı ise temel olarak özel sektör piyasa koşullarına göre belirlenir. Şirketler, kendi maaş politikalarını belirleyerek zam ve ücret bilgilerini personellere uygularlar. Özelde çalışan ambulans şoförleri maaşı bakımından kamu hastanelerine göre daha yüksek olduğu durumlar olabilir. Ancak özelde başlangıç maaşları her zaman için kamuya göre düşüktür.

  Özel hastanede ambulans şoförü maaşları 2024 yılında şu şekildedir:

  • Özelde yeni göreve başlayan bir ambulans şoförü, eğitim ve sertifika derecelerine bağlı olarak değişmekle birlikte genelde 25.000 TL – 33.500 TL arasında bir maaş alır.

  Ambulans Şoförü Alımı Hakkında

  Ambulans şoförü maaşı 2024 bilgilerini paylaştık. Maaşlar, döner sermaye ve nöbet ücretlerine göre değişiklik gösterebilecektir. Ancak ortalama veriler bu şekildedir. Peki, ambulans şoförü alımı var mı? Ne zaman? İşte yanıtı…

  Ambulans şoförü alımları, Sağlık Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilen bir durumdur. Personel Duyuruları sayfasıyla yıl içindeki tüm kadro alımlarını takip edebilirsiniz. Ek olarak özel sektörde ambulans şoförü iş ilanları için aşağıdaki siteleri kullanabilirsiniz:

  • Linkedin
  • Kariyer.net
  • Eleman.net

  Siyaset haberleri için kategoriyi inceleyebilir, güncel haberleri takip edebilirsiniz!

  BONUS: Ambulans Şoförü Nasıl Olunur?

  Ambulans Şoförü Maaşı
  Ambulans Şoförü Maaşı

  Ambulans şoförü olmak istiyorum diyorsanız, bu başlığımız sizler için! Ambulans şoförü nasıl olunur? İşte tüm detaylar:

  • Ambulans şoförü adaylarında herhangi bir eğitim şartı aranmamakla birlikte “Acil Tıp Teknisyenliği” bölümünden mezun olan kişilere öncelik verilir. Yani ATT mezunu olduğunuzda iş bulma şansınız çok daha fazladır.
  • Meslek adayları “Ambulans Şoförlüğü Eğitim Sertifika Programı” eğitimini tamamlayarak sınava girmeli ve başarılı olmalıdır. Ambulans şoförlüğü sınavı teorik ve uygulamaları olarak yapılır.
  • Tüm yetkinlikleri kazandıktan sonra ilgili sertifikalara sahip olabilirsiniz. Sonrasında sertifika sahibi ve eğitim şartını sağlayan herkes, “B sınıfı ehliyete” sahip olmaları halinde ambulans şoförlüğü yapabilmektedir.

  Ambulans şoförü maaşı hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın, hemen yayınlayalım!

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.