DOLAR 32,5333 0.25%
EURO 34,6467 0.28%
ALTIN 2.622,741,04
BITCOIN 2039717-0,22%
Manisa
25°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

  Belediye Otobüs Şoförü Maaşı 2024: Ankara, İzmir, İstanbul

  Belediye Otobüs Şoförü Maaşı 2024: Ankara, İzmir, İstanbul

  ABONE OL
  30 Ocak 2024 15:04
  Belediye Otobüs Şoförü Maaşı 2024: Ankara, İzmir, İstanbul
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Belediye otobüs şoförü maaşı 2024 yılı itibariyle gelen zamlardan sonra merak ediliyor. Özellikle İzmir, Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyeleri’nde şoför maaşları ne kadar? Bu soru çok araştırılıyor. Sizler için belediye otobüs şoförü maaşlarına dair güncel bilgileri derledik! Konuyla ilgili tüm ayrıntıları paylaşıyoruz.

  İzmir ESHOT şoför maaşlarıyla birlikte İETT için de aynı sorgular yapılabiliyor. Belediye’de otobüs şoförü olmak için gerekenler dâhil tüm detayları açıkladık. Bu kapsamda Belediye’de otobüs şoförü nasıl olunur sorusunun yanıtını bulabileceksiniz. İşte tüm detaylar…

  Belediye Otobüs Şoförü Maaşları (GÜNCEL)

  Belediye Otobüs Şoförü Maaşları
  Belediye Otobüs Şoförü Maaşları

  Belediye otobüs şoförleri maaşı, genellikle personelin deneyim süresine ve belediyelerin maaş politikalarına göre değişmektedir. Özellikle İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa gibi büyükşehirlerde maaşların yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Türkiye’de neredeyse tüm belediyeler otobüs şoförlerine iyi düzeyde maaş vermektedir.

  Belediye otobüs şoförü maaşı 2024 yılında zamlandı! Ancak güncel zam oranları her belediye için net bir şekilde açıklanmadığından dolayı tahmini verileri paylaşabiliyoruz. Çünkü otobüs şoförleri memur olmadıklarından dolayı kamu çalışanı zam oranlarından faydalanamıyorlar. Maaşlar, genellikle belediyeler ve sendikalar arasında imzalanan özel protokollere göre belirlenmektedir. İşte maaşlara dair tüm bilgiler…

  Önerilen içerik: Ambulans Şoförü Maaşları

  Belediye Otobüs Şoförü Maaşı 2024: İzmir, İstanbul, Ankara

  2024 yılıyla birlikte İETT şoför maaşı dahil tüm belediyelerde personel maaşına zam yapıldı! Bu doğrultuda belediye otobüs şoförü maaşları 2024 yılı için merak ediliyor. Sizlere en güncel bilgileri belediyelere göre aktarıyoruz! Belediye otobüs şoförleri ne kadar maaş alır? İşte yanıtı…

  Belediye otobüs şoförü maaşı 2024 yılında İzmir, İstanbul ve Ankara için aşağıdaki gibi gerçekleşmiştir:

  BelediyeMaaş
  Belediyede Otobüs Şoförü Maaşları 2024 (Ortalama)25.000 TL – 35.000 TL
  Ankara Belediye Şoför Maaşları25.000 TL – 30.000 TL
  İzmir ESHOT Otobüs Şoförü Maaşı27.000 TL – 35.000 TL
  İETT Şoför Maaşları 202427.000 TL – 35.000 TL
  Belediye otobüs şoförleri ne kadar kazanıyor?

  Belediye’de otobüs şoförü maaşları güncel olarak bu şekildedir. Elbette imzalanacak protokollere göre ek zam oranları gündeme gelebilecektir. Gelişmeleri takip ediyoruz ve en güncel maaş bilgilerini tablomuzdan inceleyebilirsiniz.

  Bu maaşları incelediğinizde belediye otobüs şoförü olmak için ne gerekir diye soruyor olabilirsiniz. Sizler için bu soruyu da yanıtladık. Ama öncesinde maaşları detaylı olarak inceleyelim…

  1- İzmir ESHOT Otobüs Şoförü Maaşı

  ESHOT Şoför Maaşı
  ESHOT Şoför Maaşı

  Belediye otobüs şoförü maaşı 2024 araştırmasının en çok yapıldığı illerimizden birisi İzmir’dir. İzmir, Ege Bölgesi’nde yer alan ve Türkiye’nin en büyük 3. Şehri olma özelliğiyle herkes için cazip özellikler taşıyor! Bu kapsamda İzmir’de otobüs şoförü maaşlarını merak eden kişilerin de çok olduğunu söyleyebiliriz.

  İzmir Halk Otobüsü hizmetleri ESHOT firması aracılığıyla yürütülmektedir. Bu nedenle ESHOT maaşlarını baz alarak otobüs şoförlerinin kazancını sunacağız.

  İzmir ESHOT otobüs şoförü maaşları 2024 yılı itibariyle şu şekildedir:

  • Yeni Başlayan (Ortalama): 27.000 TL
  • Deneyimli (Ortalama): 35.000 TL

  İzmir Büyükşehir Belediyesi otobüs şoförü maaşı ortalama olarak bu şekildedir. Ancak bazı faktörlere göre bu maaşlardan farklı ücretler de söz konusu olabilecektir.

  2- İstanbul Belediye Otobüs Şoförü Maaşları

  Belediye otobüs şoförü maaşları için en fazla araştırma yapılan illerden bir diğeri de İstanbul’dur. İstanbul’da halk otobüsü hizmetleri İETT bünyesinde gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle İETT otobüs şoförü maaşlarını baz alacağız.

  İstanbul Büyükşehir Belediye otobüs şoförü maaşı 2024 yılı itibariyle şu şekildedir:

  • Yeni Başlayan (Ortalama): 27.000 TL
  • Deneyimli (Ortalama): 35.000 TL

  Belediyede otobüs şoförü olmak, beraberinde bu maaşları getirecektir. Ancak süreç o kadar basit değil. Birtakım şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Bu nedenle Belediye’de otobüs şoförü nasıl olunur sorusunun yanıtını çok iyi bilmeniz gerekir .

  Belediye otobüs şoförü maaşı haricinde bu bilgilere de yer vereceğiz. İşte çalışma şartları ve kariyer ipuçları…

  Belediye Otobüs Şoförü Kaç Saat Çalışır?

  Belediye Otobüs Şoförü Maaşı
  Belediye Otobüs Şoförü Maaşı

  Belediyelerde çalışan personeller, eğer devlet memuru değillerse 4A SGK kapsamında çalışmaktadır. Bu nedenle İş Kanunu’ndaki özel sektör hükümleri, belediyede çalışan personeller için de aynen geçerlidir. Belediye otobüs şoförü maaşı 2024 bilgileri haricinde bu mesleği edinmek isteyen kişiler tarafından sıkça sorulan bir soruyu yanıtlayalım: Belediye otobüs şoförü kaç saat çalışır? İşte yanıtı:

  • Belediyede otobüs şoförü olarak çalışan personeller haftalık 45 saat mesai süresi ile yükümlüdür.
  • Belediyeler, bu saat aralıklarını belirlerken farklı uygulamalara tabi tutabilir. Ancak genellikle haftada 45 saat çalışılmaktadır.
  • Haftalık ve yıllık izinler de yine belediyelerin özlük birimlerince düzenlenmektedir. Maaşlardan yan haklara kadar tüm sürecin en iyi şekilde yürütüldüğünden emin olabilirsiniz. Otobüs şoförü olarak çalışan kişiler belediyelerde işe girerek bu avantajlardan faydalanabilirler.

  Şimdi Belediye otobüs şoförü nasıl olunur sorusunu yanıtlayalım…

  Belediye’de Otobüs Şoförü Nasıl Olunur?

  Belediye’de personel olarak çalışmak için iki farklı yol mevcuttur. Birincisi belediyenin ilgili şirketleri bünyesinde kariyer sayfalarına CV göndererek, ikincisi ise İŞKUR’un kurum dışı işçi alımı sayfasını takip ederek… Güncel iş ilanlarını bu şekilde takip edebilirsiniz.

  Peki, belediyelerde otobüs şoförü olmak için ne gerekiyor? İşte belirlenen şartlar:

  • Otobüs şoförü olarak çalışabilmek için yasal prosedürlere uygun şekilde ehliyet, kurs, belge ve sertifika gibi tüm gerekliliklerin yerine getirilmesi gerekir.
  • Sonrasında İŞKUR ya da kariyer sayfaları aracılığıyla başvuru yapmanız gerekiyor. Ek olarak belediyelerin İnsan Kaynakları birimlerine fiziki olarak giderek CV’de bırakabilirsiniz.
  • Sonrasındaki süreç uygun görülmeniz halinde mülakat, işe alım evraklarının toplanması, işe giriş ve çalışmaya başlamak şeklinde ilerleyecektir.

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.