DOLAR 32,4988 0.14%
EURO 34,7819 0.15%
ALTIN 2.490,201,15
BITCOIN 20243280,03%
Manisa
22°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

  Orman Muhafaza Memuru Maaşı 2024 – Güncel Zamlı Maaşlar

  Orman Muhafaza Memuru Maaşı 2024 – Güncel Zamlı Maaşlar

  ABONE OL
  16 Şubat 2024 21:54
  Orman Muhafaza Memuru Maaşı 2024 – Güncel Zamlı Maaşlar
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Orman muhafaza memurluğu, Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı olarak Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde yapılabilecek bir memurluk kadrosudur. Günümüzde aynı zamanda eğitim derecesine bağlı olarak özel sektörde de bu meslek ile iş bulunabiliyor. Yeni yıl ile birlikte meslekle ilgili en çok merak edilen şey ise orman muhafaza memuru maaşı 2024 bilgileri oldu.

  Orman muhafaza memurluğu maaşları, kamu ve özel sektör dinamiklerine göre değişiklik göstermektedir. Memur olarak görev yapan personeller kıdem ve dereceye göre maaş alıyor. Özelde ise tamamen deneyim ve mesleki beceriler etkilidir. Orman muhafaza memuru maaşları 2024’te ne kadar oldu? İşte detaylar…

  Orman Muhafaza Memuru Maaşları Ne Kadar Oldu?

  Orman muhafaza memuru maaşı, yeni yılda memurlara yapılan %49,25’lik zam sonrasında yükseldi! Yeni maaşların oldukça tatmin edici bir seviyede olması, ilgili personeller tarafından olumlu karşılandı. Maaşlar ise genellikle kıdem ve dereceye bağlı olarak mesleki deneyime göre belirleniyor.

  Orman muhafaza maaşları için kadrolu, sözleşmeli ve özel sektör gibi farklı seçenekler mevcuttur. Sözleşmeli orman muhafaza memuru maaşı, kadrolu personellere göre daha düşükken, özel sektörde ise farklı dinamiklere göre maaşlar belirleniyor. 2 yıllık ormancılık maaşları için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz.

  Orman Muhafaza Memuru Maaşı 2024: Zamlı Aylık Maaşlar

  Orman Muhafaza Memuru Maaşları
  Orman Muhafaza Memuru Maaşları

  Orman muhafaza memurluğu, temel olarak Türkiye’deki tüm ormanların korunması, hasar tespit çalışması ve canlılığı koruma gibi tüm görevleri kapsamaktadır. Orman muhafaza memuru maaşları ise yeni başlayan memurlara göre oldukça tatmin edici bir seviyededir. Maaşları aşağıdaki tablodan inceleyin…

  Orman muhafaza memuru maaşı 2024 yılı itibariyle çalışanlara yapılan zam sonrasında aşağıdaki gibi gerçekleşmiştir:

  SektörMaaş
  Kadrolu Orman Muhafaza Memurluğu Maaşları33.000 TL – 36.000 TL
  Sözleşmeli Orman Muhafaza Memuru Maaşları17.002 TL – 22.500 TL
  Özelde Orman Muhafaza Memuru Maaşı20.000 TL – 30.000 TL
  2 Yıllık Ormancılık Maaşları20.000 TL – 36.000 TL
  Orman muhafaza maaşları ne kadar?

  Orman muhafaza memuru şartları, özel ve kamu sektörü için farklı unsurlara sahiptir. Yine aynı şekilde maaşlar da sektörler arasında değişiklik gösteriyor. Orman muhafaza memuru ne iş yapar sorusunu yanıtlamadan önce, maaşları detaylı olarak inceleyelim.

  İlginizi çekebilir: Belediye Otobüs Şoförü Maaşları

  1- Kadrolu Orman Muhafaza Memurluğu Maaşı

  Orman muhafaza memurluğu maaşları için ilk olarak kadrolu personellerin durumunu inceleyelim. 2 yıllık orman bölümlerinden mezun olan kişiler, KPSS’den yeterli puanı alarak kamu kurumlarına orman muhafaza memuru kadrosu için atanabiliyorlar. İlgili personeller devlet memuru sayıldığı için kadrolu orman muhafaza maaşları diğer alternatiflere göre daha yüksektir.

  Kadrolu orman muhafaza memuru maaşı 2024 yılı için güncel olarak aşağıdaki gibidir:

  • Görevine yeni başlayan bir orman muhafaza memuru ortalama olarak 33.000 TL maaş almaktadır.
  • Farklı birçok faktörle kıdem ve derecede ilerleme kaydeden orman muhafaza memurlarının maaşı ise 36.000 TL’ye kadar artabiliyor.

  2- Sözleşmeli Orman Muhafaza Memuru Maaşı 2024

  Orman Muhafaza Memurluğu Maaşları
  Orman Muhafaza Memurluğu Maaşları

  Orman muhafaza memurluğu için en fazla alınan işçi, sözleşmeli memurluk kapsamında alınıyor. Sözleşmeli orman muhafaza memuru maaşları ise kadroluya göre çok daha düşüktür. Güncel detayları inceleyelim.

  Sözleşmeli orman muhafaza memuru maaşı yeni zamlar sonrasında şu şekildedir:

  • Sözleşmeli orman muhafaza personelleri ortalama olarak 17.002 TL ile 22.500 TL arasında maaş almaktadır.
  • Maaşların düşük olması, genellikle kamu işçisi statüsünden kaynaklanmaktadır.

  3- 2 Yıllık Ormancılık Maaşı

  Ormancılık bölümleri, Türkiye’de faaliyet gösteren meslek yüksek okulları (önlisans) bölümleri arasında yer almaktadır. İlgili kadro için gerekli olan ilk şart, bu bölümlerden birisinden mezuniyet derecesi almaktır. Özel ve kamu sektörü için maaş bilgilerini, 2 yıllık ormancılık maaşları şeklinde özetleyebiliriz.

  Orman muhafaza memuru maaşı 2024 yılında kamu ve özel sektör için şu şekildedir:

  • 2 yıllık ormancılık mezunları özelde iş bulduklarında genellikle 20.000 TL ile işe başlarlar.
  • Memurluk kadrosunun en ileri derecesinde olan kişiler ise ortalama 36.000 TL maaş alıyor.

  Önerilen içerik: Gratis Maaşları

  Orman Muhafaza Memuru Nasıl Olunur? Devlette – Özelde

  Orman Muhafaza Maaşları
  Orman Muhafaza Maaşları

  Orman muhafaza memuru maaşı 2024 bilgilerini paylaştık. Buradaki maaş bilgileri, çalışan personelin kişisel durumuna göre değişiklik gösterebilir. Örneğin evli, 3 çocuk sahibi, mesleki sertifikalara sahip, lisans mezunu kişiler daha yüksek maaş alabilecektir.

  Bu maaşları inceleyen kişiler ise daha çok mesleğe nasıl giriş yapabileceklerini araştırıyorlar. Orman muhafaza memuru nasıl olunur? Kamu ve özel sektör için bilgileri paylaşalım:

  • Kamuda orman muhafaza memuru olmak için 2 yıllık ormancılık bölümlerinden mezun olduktan sonra KPSS’ye girerek atamanızı gerçekleştirmeniz gerekiyor.
  • Sözleşmeli orman muhafaza memurları ise genellikle OGM Duyuru ekranındaki ilanların takip edilmesi ve başvurulması sonrasında işe alınabiliyorlar. OGM, daha çok sözleşmeli personel alımı yapmaktadır.
  • Özelde ise sadece mezuniyet şartını yerine getirmeniz, iş bulmanız için yeterli görülecektir. Ancak staj, deneyim, mesleki beceri gibi ek unsurlar da aranacaktır.

  İlginizi çekebilir: Aselsan Mühendis Maaşları

  Orman Muhafaza Memuru Görevleri Nelerdir? Ne İş Yapar?

  Orman muhafaza memuru maaşı haricinde bir de personellerin ne iş yaptıklarına ve görevlerine değinelim. Orman muhafaza memuru ne iş yapar? Görevleri nelerdir? İşte yanıtı:

  • Orman muhafaza memurlarının temel görevi, ormanları korumaktır. Buna dair kanun, tüzük, yönetmelik vb. hukuki metinlere bağlı olarak görev alırlar.
  • Ormanların korunması haricinde canlılığın tespiti, yaşamının devam etmesi için görev yaparlar.
  • Orman muhafaza memurları, orman yapılarına zarar verme potansiyeli olan insan dahil tüm canlılarla mücadele ederler.
  • Ayrıca orman ürünlerini korumak, üretmek ve bakımını sağlamakta temel görevler arasındadır.
  • Ormanlarda yaşanan problemlerle mücadele etmek, ortaya çıkan hasarı gidermek gibi bazı görevler de bulunuyor.

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.