DOLAR 33,0566 0.17%
EURO 36,0250 0.04%
ALTIN 2.579,090,38
BITCOIN 21046901,09%
Manisa
32°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  Kuru Üzüm Fiyatları 2024: Ne Zaman Açıklanacak? Güncel…

  Kuru Üzüm Fiyatları 2024: Ne Zaman Açıklanacak? Güncel…

  ABONE OL
  16 Ocak 2024 16:36
  Kuru Üzüm Fiyatları 2024: Ne Zaman Açıklanacak? Güncel…
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Kuru üzüm, İzmir ve Manisa bölgesindeki çiftçiler için önemli bir mahsuldür. Özellikle Manisa kuru üzüm fiyatları, bölgede tarımla uğraşan kesimin gelirlerini oluşturduğu için çok önemlidir. Tariş kuru üzüm alım fiyatları dahil birçok konuya bu içerikte değiniyoruz! Kuru üzüm fiyatı ne zaman açıklanacak? Güncel bilgileri sunuyoruz.

  Alaşehir kuru üzüm fiyatları 2024 yılı için ticaret borsalarında günlük olarak belirlenmektedir. Tariş ise en önemli alım yapan firmalar arasında yer alıyor. Kuru üzüm kg fiyatı ne kadar oldu? İşte yanıtı…

  Kuru Üzüm Fiyatları Ne Olur?

  TÜİK verilerine göre Manisa, kuru üzüm üretiminde %85’lik pay ile Türkiye’deki en önemli şehirdir. Ek olarak sofralık üzümde de Türkiye’den yapılan ihracatın %20’sini Manisa karşılamaktadır. Hal böyle olunca Manisa’daki çiftçiler kuru üzüm fiyatları ne olur şeklinde araştırma yapabiliyorlar. Kuru üzüm fiyatı ne olacak? Sizler için tahmini verileri açıklıyoruz…

  Kuru üzüm fiyatları 2024 yılı itibariyle iki farklı şekilde öğrenilebiliyor:

  • Tariş
  • Manisa Ticaret Borsası

  Bu iki kaynaktan elde edilen verileri sizler için derledik. Özellikle kuru üzüm İzmir ticaret borsası verileriyle Türkiye geneli fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu şekilde en güncel verileri elde etmiş oluyorsunuz.

  Kuru Üzüm Fiyatları 2024: Tariş Alım Fiyatı

  Çekirdeksiz Kuru Üzüm Fiyatı
  Çekirdeksiz Kuru Üzüm Fiyatı

  Çekirdeksiz kuru üzüm fiyatı 2024 yılı itibariyle çiftçilerin araştırdığı konular arasında yer alıyor. Günümüzde Tariş’in 2023 yılında açıkladığı veriler etkin olarak kullanılsa da 2024 alım fiyatlarının da dönem içerisinde açıklanması bekleniyor.

  Kuru üzüm fiyatları 2024 yılı için güncel olarak şu şekildedir:

  KaynakFiyat
  Tariş Kuru Üzüm Alım Fiyatları55 TL – 70 TL
  Çekirdeksiz Kuru Üzüm Fiyatları61,50 TL
  İzmir Ticaret Borsası Kuru Üzüm Fiyatı62,50 TL
  Manisa Ticaret Borsası Kuru Üzüm Fiyatı61,50 TL
  Kuru üzüm fiyatı ne kadar oldu?

  Kuru üzüm fiyatı 2024 yılı itibariyle bu şekildedir. Alım fiyatlarını yansıttığımız tablodaki veriler, günceldir. Fiyatlarda günlük ya da haftalık olarak değişik olabileceğinden dolayı fiyatları takip ediyoruz ve güncellemeye devam ediyoruz! Şimdi ilgili listeyi daha detaylı olarak inceleyelim…

  1- Tariş Kuru Üzüm Alım Fiyatları

  Tariş kuru üzüm fiyatları bakımından bağcılık yapanların ilk araştırdığı şirketlerin başında geliyor. Manisa’da en önemli kuru üzüm alıcısı konumunda olan Tariş, 2023 yılı için alım fiyatlarını belirlemiştir. 2024 yılında yeni alım fiyatları açıklanana kadar geçerli olacak fiyatlar ise, üzüm kalitesine göre sınıflandırılmıştır.

  Tariş kuru üzüm alım fiyatı 2024 yılı itibariyle şu şekildedir:

  • Numara 7: 55 TL
  • Numara 7,5: 57,50 TL
  • Numara 8: 60 TL
  • Numara 8,5: 62,50 TL
  • Numara 9: 65 TL
  • Numara 9,5: 67,50 TL
  • Numara 10: 70 TL
  • Bandırmasız Kuru Üzüm: 70 TL

  İlginizi çekebilir: Manisa Evde Paketleme İşi

  2- Çekirdeksiz Kuru Üzüm Fiyatları

  Manisa Kuru Üzüm Fiyatı
  Manisa Kuru Üzüm Fiyatı

  Çekirdeksiz kuru üzüm fiyatı ise, üzüm üreticilerinin en fazla kazanç elde ettiği çeşitlerin başında yer alıyor. Manisa’da kuru üzüm fiyatları, genel olarak çekirdeksiz üzümler için geçerlidir. Bu nedenle şehir ve bölge genelindeki ortalama fiyatları değerlendireceğiz.

  Çekirdeksiz kuru üzüm fiyatları 2024 yılı itibariyle şu şekildedir:

  • Çekirdeksiz Kuru Üzüm Fiyatı: 61,50 TL

  3- İzmir & Manisa Borsası Kuru Üzüm Fiyatı

  Kuru üzüm üretimi, ağırlıklı olarak İzmir ve Manisa bölgesinde yapılmaktadır. Ege Bölgesi, tümüyle üretimin önemli bir payını üstlenmektedir. Bu nedenle Manisa ve İzmir ticaret borsası verilerine göre fiyatları özetlemek önemlidir.

  İzmir – Manisa borsasında kuru üzüm fiyatları şu şekildedir:

  • İzmir Ticaret Borsası: 62,50 TL
  • Manisa Ticaret Borsası: 61,50 TL

  İlgili kaynaklardan aldığımız verilere göre çekirdeksiz kuru üzüm fiyatı bu şekildeydi. Fiyatları etkileyen birçok faktör olabileceği gibi temel olarak rekolte ve mevsimsel etkilerin önemli bir fiyat belirleyici olduğunu söyleyebiliriz.

  Ayrıca kuru üzüm fiyatları, ülke ekonomik gelişmelerinden ve arz – talep doğrultusunda serbest piyasa faktörlerinden etkilenerek belirlenmektedir.

  Peki, kuru üzüm fiyatı ne zaman açıklanacak? İşte yanıtı…

  Öneri içerik: Küçük Tüp Fiyatları

  Kuru Üzüm Fiyatları Ne Zaman Açıklanacak?

  Kuru Üzüm Ne Kadar?
  Kuru Üzüm Ne Kadar?

  Kuru üzüm fiyatı, genel olarak iki farklı kaynak üzerinden önemli olarak görülür. Bunlardan birincisi her gün işlem gören ticaret borsaları, ikincisi ise Tariş alım fiyatlarıdır. Bu nedenle her iki seçeneği de ayrı ayrı değerlendirmek gerekir.

  Kuru üzüm fiyatları, ticaret borsalarında işlem günü belirli saatlerde arz ve talebe göre belirlenmektedir. Buna göre her gün anlık olarak fiyatları ilgili web sayfalarından takip edebiliyorsunuz.

  Tariş ise kuru üzüm alım fiyatlarını genellikle Eylül – Ekim döneminde açıklamaktadır. Geçmiş yıllarda uygulama bu yönde olmuştur.

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.