DOLAR 32,5321 0.24%
EURO 34,6547 0.3%
ALTIN 2.497,340,45
BITCOIN 2044468-0,09%
Manisa
25°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

  Sınıf Öğretmeni Maaşı 2024: Yeni Atanan Sınıf Öğretmenliği…
  • Manisa Post
  • Ekonomi
  • Sınıf Öğretmeni Maaşı 2024: Yeni Atanan Sınıf Öğretmenliği…

  Sınıf Öğretmeni Maaşı 2024: Yeni Atanan Sınıf Öğretmenliği…

  ABONE OL
  20 Şubat 2024 02:34
  Sınıf Öğretmeni Maaşı 2024: Yeni Atanan Sınıf Öğretmenliği…
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Öğretmen olmak isteyen birçok kişi branş araştırması yaparken, ilgili branşlara ait maaş bilgilerini de merak ediyor. En çok araştırılan konulardan birisi de sınıf öğretmeni maaşı 2024 zamlı bilgileridir. Peki, sınıf öğretmeni maaşları ne kadar oldu? Güncel maaş listesini sizlere açıklıyoruz…

  Sınıf öğretmenliği maaşları, memur olup olmama durumuna göre değişir. Yani devlet kurumlarında öğretmen olarak çalıştığınızda farklı, özel eğitim kurumlarında farklı maaşlar alırsınız. Her iki sektör için de sınıf öğretmenliği maaşını açıkladık! İşte ayrıntılar…

  Sınıf Öğretmeni Maaşları (ZAMLI)

  Sınıf öğretmeni maaşı 2024 yılında memurlara gelen %49,25’lik zam sonrasında arttı! Yeni öğretmen maaşları açısından sınıf öğretmenlerinin kazancı bir hayli yüksek. Peki, sınıf öğretmenleri ne kadar kazanıyor? Yeni maaşları sizler için araştırdık!

  Sınıf öğretmeni maaşları 2024’te kamu sektörü için kıdem ve dereceyle yakından alakalıdır. Ayrıca deneyim süresi, mezuniyet durumu, ek ders vb. faktörler de maaşlar üzerinde etkilidir. Buna bağlı olarak yeni atanan sınıf öğretmeni maaşı ile deneyimli öğretmenlerin kazancı arasında farklar oluşuyor. Özelde ise tamamen deneyim ve tecrübeye bağlı olarak maaşlar belirlenmektedir.

  Sınıf Öğretmeni Maaşı 2024: Kadrolu – Yeni Atanan

  Yeni Atanan Sınıf Öğretmeni Maaşları
  Yeni Atanan Sınıf Öğretmeni Maaşları

  Sınıf öğretmenliği, bilindiği üzere ilköğretim eğitim kurumlarında yapılan bir meslektir. Buna bağlı olarak aylık ücretleri ilköğretim öğretmen maaşlarıyla benzerlik gösterir. Yeni atanan, ilköğretim, kadrolu, sözleşmeli gibi farklı kıstaslara göre aylık maaşlar değişiklik gösterebiliyor.

  İlkokul sınıf öğretmeni maaşı 2024 yılı için şu şekildedir:

  KadroMaaş
  Ücretli Sınıf Öğretmenliği Maaşları17.002 TL – 20.000 TL
  Özel Okul Sınıf Öğretmeni Maaşları20.000 TL – 30.000 TL
  Yeni Atanan Sınıf Öğretmeni Maaşı33.500 TL
  Kadrolu Sınıf Öğretmenliği Maaşları33.500 TL – 36.000 TL
  Sınıf öğretmenliği maaşları 2024

  NOT: Kadrolu sınıf öğretmeni maaşı, görev yapan personelin kıdem derece, eş durumu, görev yaptığı kurum, ek ders ücreti, diğer tazminatlar vb. faktörlere göre değişiklik gösterecektir. Ancak tabloda yer alan veriler, ortalama kazançları ifade etmektedir.

  İlginizi çekebilir: Matematik Öğretmeni Maaşı

  1- Yeni Atanan Sınıf Öğretmenliği Maaşları

  Sınıf öğretmenliğinden mezun olduğunuzda şayet KPSS’den yeterli puan alırsanız kamu kurumlarında görev yapabilirsiniz. Buna bağlı olarak 8/1 dereceden göreve başlayan sınıf öğretmenlerinin maaşı da merak ediliyor. Detayları aşağıdaki listeden inceleyelim…

  Yeni atanan sınıf öğretmeni maaşı 2024 yılındaki zamlardan sonra aşağıdaki gibidir:

  • Kamu kurumlarında sınıf öğretmeni olarak göreve yeni başlayan sınıf öğretmeni maaşları ortalama olarak 33.500 TL’dir.

  2- Kadrolu Sınıf Öğretmeni Maaşı

  Sınıf öğretmenliği maaşları için kadrolu personelleri ayrıca incelemek gerekebilir. Sınıf öğretmenleri, görevde deneyim kazanıp yükselerek 4/1 dereceye ulaşabilir ve sonrasında maaşlarını en üst noktaya taşıyabilirler. Peki, kadrolu sınıf öğretmenlerinin maaşı ne kadar? İnceleyelim…

  Devlette kadrolu sınıf öğretmeni maaşı 2024 yılı için ortalama olarak şu şekildedir:

  • Sınıf öğretmenleri devlet eğitim kurumlarında genellikle 33.500 TL – 36.000 TL arasında maaş alırlar.

  3- İlkokul Sınıf Öğretmeni Maaşları (Özel Eğitim Kurumları)

  Sınıf Öğretmenliği Maaşları
  Sınıf Öğretmenliği Maaşları

  Kamu sektörü haricinde sınıf öğretmenleri, özel okullarda da çalışabilirler. Özel sektörde daha çok deneyim ve mesleki beceriler maaşları etkilemektedir. Yeni başlayan düzeyinde maaşların oldukça düşük olduğunu belirtmek gerekiyor. İşte maaş detayları…

  Özelde görev yapan ilkokul sınıf öğretmeni maaşı 2024 yılında şu şekildedir:

  • Mezun olduktan sonra özel okulda işe başlayan bir sınıf öğretmeni ortalama olarak 20.000 TL ile işe başlar.
  • Görevinde başarılı olan deneyimli sınıf öğretmenlerinin maaşı ise ortalama 30.000 TL’ye kadar çıkabilir.

  Sınıf öğretmeni maaşı 2024 bilgilerini inceledik. Sınıf öğretmenlerinin kazancı, görüldüğü üzere kadrolu ve özel sektör olmak üzere iki farklı şekilde değerlendiriliyor. Ayrıca özel ders imkanı neredeyse olmadığı için maaşları yükseltecek çok bir faktör bulunmuyor. Şimdi meslekle ilgili diğer bilgilere geçelim.

  İlginizi çekebilir: Aselsan Mühendis Maaşı

  BONUS: Nasıl Sınıf Öğretmeni Olunur?

  Sınıf Öğretmenliği Maaşı
  Sınıf Öğretmenliği Maaşı

  Sınıf öğretmeni maaş miktarı ilginizi çektiyse, nasıl sınıf öğretmeni olabilir demeye başlamış olabilirsiniz! Sizler için mesleğe nasıl dahil olacağınızı açıklıyoruz. Sınıf öğretmeni nasıl olunur? İşte yanıtı:

  • Sınıf öğretmeni olabilmek için ilk olarak lisans eğitim derecesi olan “Sınıf Öğretmenliği” bölümünden mezun olmanız gerekir.
  • Daha sonra kamu kurumlarında kadrolu personel olmak isteyen kişiler KPSS’ye girerek yeterli puanı alıp, sözlü mülakattan başarıyla geçmelidir.
  • Ancak sınıf öğretmenleri, ilgili bölümden mezun oldukları takdirde istemeleri halinde direkt olarak özel okullarda işe başlayabilirler.

  Sınıf öğretmeni maaşı 2024 bilgileriyle alakalı olarak merak ettiklerinizi yorumlar bölümünden sorabilir, destek isteyebilirsiniz…

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.